Wiele o drinkach- trunek dla każdego

Jako, że whisky nie jest opatentowana dla jakiegoś rzeczowego rejonu, określenie jej jest wyraźnie niemożliwe. Przetwarzana jest przez dużo krajów na świecie, dodatkowo w przeróżnych standardach i za wsparciem różnych receptur.

Najważniejszymi państwami, z jakich pochodzi Whisky są Szkocja, Ameryka i Irlandia. Woda życia jak zwali ją mnisi oraz ognista woda oznaczana tak przez południowo-amerykańskich Indian, fabrykowana jest z różnych kompozycji ziaren. Szkocka Wyspa, robiona jest w 100% z jęczmienia lub ewentualnie jego słodu oraz dojrzewa powyżej trzy lata w beczkach dębowych. Amerykańska Whiskey produkowana z kukurydzy, pszenicy, jęczmiennego słodu, żyta, dorasta odrobinę krócej, bowiem wyłącznie 2 lata. Najpopularniejszymi rodzajaminajbardziej znany drink- kamikadze Amerykańskiej są Bourbony oraz Tennessee Whiskey. Irlandzka Whisky dopuszczana przez wielu jako najstarsza, matka wszelkich innych, nie szczyci się arsenałem typów i tak znaczną renomą jak Szkocka czy Amerykańska. Pomimo problemów gospodarczych, Whisky ta jest w dalszym ciągu fabrykowana jedynie ze słodu jęczmiennego lub też samego jęczmienia.  mleczne drinki to jedne z fachowych alkoholi, polegających na destylacji trzech czynników jęczmienia, wody oraz drożdży. Prawdziwa oraz perfekcyjna whisky to szkocka whisky, wobec tego też oryginalna whisky musi być destylowana w Szkocji, jest to odważnie ekspert pośród rożnych typów whisky. Za najwytrawniejszą whisky uchodzi whisky słodowa, która ma być fabrykowana jedynie z jednego typu jęczmienia w jednej destylarni, jest to niewątpliwe rzadki proces, właśnie dlatego także whisky ta jest bardzo droga.


Whisky musi obejmować minimalnie 40% pojemności alkoholu, natomiast do granic możliwości 94,8%. Poza tym idealna gatunkowo whisky dorasta przez minimum 3 lata i to w określonych beczkach po nie znacznie więcej aniżeli 700 litrów jednokrotnie. Jeśli pragniemy zrobić należytego drinka musimy mieć dużo artykułów. W co warto się zaopatrzyć? W głównej mierze w alkohol, inaczej wódkę, wino, Brendy, whisky i wiele innych. Ale to nie całokształt. Drink nie składa się tylko z bazowego alkoholu. Możemy jakkolwiek mieszać kilka rodzajów alkoholi, ale trzeba zachować przy tym przezorność. Poza alkoholem musimy zaopatrzyć się również w owoce, które użyjemy do drinka. To naturalnie one mają przyciągnąć oko i przekształcić smak drinka na poprawniejsze.


Na polepszenie smaku solidne jest również użycie różnych napoi, taki jak tonik lub cola. Ale warto używać też oczywistych owoców. Ma prawo to być na przykład banan, pomarańcza, agrest chiński i wiele innych, wiele zależy od zamiłowań. To naturalnie dzięki niemu możemy stworzyć faktycznie doskonały smak drinka. Poza tym jesteśmy w stanie uzyskać nie byle jaki odcień drinka. Zalet jest rzeczywiście dużo. Po prostu wystarczy próbować czynić samemu. W pewnym czasie zacznie nam wychodzić, ale nie poprzestaniemy na laurach, ale będziemy chcieli konstruować coraz to nowsze drinki. Tak w takim razie żeby zrobić drinka nie powinniśmy strwonić ogromnej ilości pieniędzy. Poza tym nie powinniśmy chodzić do wielu sklepów. Wystarczy jedynie wybrać się do okolicznych punktów sprzedaży oraz na pewno wszystko do drinków odszukamy.

A po imprezie: syndrom drugiego dnia- sposoby na kaca

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *